0 216 660 10 17
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Güvenlik Ekipmanları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

31 Ocak 2019
2 kez görüntülendi
Güvenlik Ekipmanları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

BSS Güvenlik;

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Özellikle halka açık olan kamu kurumları, alışveriş merkezleri, havaalanları, otogarlar, eğlence merkezleri vb. gibi birçok alanda insanların can güvenliğini sağlayabilmek için bir çok farklı cihaz hayatımıza girmiş durumdadır. Bunlardan bazıları; x-ray cihazları, metal kapı dedektörleri, araç altı tarama sistemleri daha büyük araçlar için tır ve konteyner tarama cihazları aktif olarak güvenlik ekipmanları arasında yerini almıştır.

Bu cihazları yakından tanımak ister misiniz?

Güvenlik ekipmanlarının arasında en popüler olan cihazlardandır. Halka açık olan kurumlarda bagaj ve çanta içerisinde bulunan tehlikeli madde tespitinde kullanılır.

Metal kapı dedektörleri de güvenlik ekipmanları içerisinde oldukça popülerdir. Günlük hayatta bir çok ortamda rastlayacağınız bu cihazlar insanların üzerinde bulunan tehlikeli cisimlerin tespitinde kullanılır. Dedektörlerin kanatlarında bulunan ledlerle metal yoğunluğunun olduğu bölge tespit ederek güvenlik personellerini uyarır.

Adındanda anlaşılacağı gibi bu tür cihazlar araçların içerisindeki tehlikeli maddeleri tespit etmekte kullanılır.

 

Genel olarak bu ekipmanlar güvenlik personellerinin işlerini kolaylaştırmakla beraber zaman da kazandırmaktadır. Topluma açık  alanlarda aramaların elle yapıldığını düşündüğümüzde bu cihazlar kesinlikle avantajlıdır.

 

Sizlerde ihtiyacınıza uygun güvenlik ekipmanları hakkında bilgi almak isterseniz BSS Security System’e iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?